Federacja Wlkp
Strona główna
wtorek, 24 styczeń, 2012 - 13:46
Komunikat WKPSM w sprawie akcji protestacyjnej
Wersja do wydrukuWersja PDF
fot.: M.Garniewicz

W poniedziałek 23 stycznia 2012r. członkowie Wielkopolskiego Komitetu Protestacyjnego Służb Mundurowych zebrali się w Centrum Konferencyjnym na poznańskiej Malcie w celu podsumowania dotychczasowych działań protestacyjnych i manifestacji z dnia 12.01.2012.

Jednocześnie WKPSM dokonał analizy bieżącej sytuacji w zakresie podwyżek wynagrodzeń funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Po zakończeniu obrad członkowie Komitetu wydali wspólny komunikat, w którym zwracają się do OMKP o wystąpienie do Konwentu Dziekanów Oficerów Zawodowych Wojska Polskiego, by wyrazili swoje poparcie dla zaostrzającej się akcji protestacyjnej służb mundurowych.

Podczas posiedzenia uzgodniono, że oprócz działań protestacyjnych podejmowanych w ramach skoordynowanych akcji zaplanowanych przez Ogólnopolski Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych działania na terenie Wielkopolski polegać będą również na zorganizowaniu cyklu debat z parlamentarzystami, które przybliżą im problematykę służby w poszczególnych formacjach mundurowych.

Jednocześnie zaplanowano dodatkowe działania protestacyjne polegające na blokadzie internetowych stron poszczególnych ministerstw, zmasowanie wysyłanie indywidualnych e-maili z żądaniami i oczekiwaniami podwyżek oraz organizację tzw. „marszów gwiaździstych”, których celem byłby całkowity paraliż komunikacyjny stolicy Wielkopolski.

Komitet zapowiada również swoje poparcie i zrozumienie dla przewidywanych oddolnych działań funkcjonariuszy, w tym również niezrzeszonych w mundurowych organizacjach związkowych.

(mg)

Oryginał komunikatu w załączniku.

Załączniki

ZałącznikWielkość
Komunikat WKPSM z dnia 23 stycznia 2012 [*.PDF]133.63 KB

NSZZPNSZZPP