Federacja Wlkp
Strona główna
środa, 25 styczeń, 2012 - 15:21
Czy rzeczywiście będą podwyżki dla wszystkich służb?
Wersja do wydrukuWersja PDF
fot.: TVP INFO

W wywiadzie dla TVP INFO wyemitowanym ok. godziny 11:40 poseł Krystyna Skowrońska (fot) w imieniu Platformy Obywatelskiej poinformowała, iż Klub PO wniesie dziś do laski marszałkowskiej poprawkę zakładającą wzrost rezerwy przeznaczonej na podwyżki dla pozostałych służb mundurowych o kwotę 76 milionów złotych, co zabezpieczy dokonanie od października 2012 roku podwyżek o 300 zł także dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży pożarnej i Służby Więziennej - czytamy na stronie Federacji ZZ Służb Mundurowych.

Jak wyjaśniła poseł Krystyna Skowrońska środki na podwyżki dla mundurówki pochodzić będą z rezerwy przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi i likwidację skutków wypadków w ruchu drogowym.

Biorąc pod uwagę fakt, iż poprawkę wnosi partia rządząca i poprawka ta cieszy się poparciem wszystkich ugrupowań politycznych reprezentowanych w Sejmie - podwyżki dla wszystkich służb mundurowych stały się faktem!!!

Solidarność wszystkich służb mundurowych, jaką zaprezentowały one organizując protesty od początku tego roku, odniosła ogromny sukces. Jest to kolejny niekłamany sukces Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych udowadniający potrzebę jej działalności.

(tekst: fzz-sm.pl)

Jednak należy podkreślić, iż funkcjonariusze oczekują GWARANCJI tych podwyżek, które byłyby niezależne od nieprzewidywalnych warunków pogodowych w roku 2012. Brak zaufania mundurowych do rządzącej koalicji PO-PSL budzi zrozumiały niepokój, związany z umniejszeniem rezerwy budżetowej przewidzianej na wypadek wystąpienia kataklizmu oraz likwidację niemożliwej do przewidzenia skali wypadków drogowych.

Środowisko mundurowe będzie pilnie przyglądać się pracy Sejmu RP w najbliższych dniach, w których zapadną kluczowe decyzje w sprawie środków budżetowych na waloryzację płac.

(mg)

NSZZPNSZZPP