Federacja Wlkp
Strona główna
piątek, 27 styczeń, 2012 - 17:57
Miało być po równo! A co mamy? ...
Wersja do wydrukuWersja PDF
fot.: PAP

Niestety, jak przewidywaliśmy podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu RP przegłosowano poprawkę rządzącej koalicji, przewidującą podwyżki w Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służbie Więziennej dopiero od 1 października 2012, uzależniającą jednak te podwyżki od nie wyczerpania rezerwy przeznaczonej na likwidację skutków powodzi, czy wypadków w komunikacji drogowej.

Rozczarowanie mundurowych w obecnej chwili sięgnęło chyba zenitu. Brak gwarancji podwyżek, oraz wprowadzenie ich obowiązywania z 3-miesięcznym opóźnieniem jest - jako kolejny przejaw nierówności w traktowaniu funkcjonariuszy - nie do przyjęcia przez związki zawodowe służb mundurowych i nieuchronnie doprowadzi do eskalacji protestu!

Dzisiejsze głosowania oznacza nieuchronnie dalsze działania w ramach akcji protestacyjnej, które nieuchronnie wprowadzą zamieszanie i obniżą bezpieczeństwo wewnętrzne Państwa. Nieuwzględnienie głosów partii opozycyjnych powoduje, że to właśnie Rząd RP bierze na siebie odpowiedzialność za zmniejszenie efektywności działań służb ratowniczych i porządkowych.

Jak łatwo przewidzieć - kolejne działania protestacyjne zdesperowanych funkcjonariuszy doprowadzić mogą w niedługim czasie do sytuacji podobnej, jak podczas niedawnego „protestu pieczątkowego” lekarzy, kiedy to właśnie niczemu nie winne społeczeństwo odczuło najbardziej negatywne skutki polityki Rządu, który za nic ma głosy środowisk zawodowych i organizacji związkowych.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych o zaostrzeniu form protestu, który dotąd przebiegał bez szkody dla Państwa i jego mieszkańców. Oczywiście pod ogromnym znakiem zapytania pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa podczas niedalekiego już EURO-2012.

(mg)

NSZZPNSZZPP