Federacja Wlkp
Strona główna
piątek, 15 marzec, 2013 - 16:05
Mundurowi związkowcy nie wykluczaja protestów
Wersja do wydrukuWersja PDF
fot.: M.Garniewicz

Publikujemy stanowisko Wielkopolskiej Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wyrażające potrzebę aktywizacji solidarnych działań wszystkich służb w celu zapobieżenia wprowadzeniu w życie niekorzystnych rozwiązań legislacyjnych, które obniżają uposażenie funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich. Związkowcy wyarżają swoje uzasadnione obawy, że nie poparte rzetelnym uzasadnieniem rozwiązania zozstaną wprowadzone z pominięciem dialogu społecznego, podobnie jak zmiana warunków emerytalnych.

Członkowie WFZZSM apelują do Kolegów i Koleżanek w mundurach, by podjęli wysiłek w celu zjednoczenia skoordynowanych działań związkowych i aktywizacjij całego środowiska mundurowego, by doprowadzić do dialogu ze stroną rządową przed okresem wakacyjnym. Zadniem zebranych należy w najbliższym czasie doprowadzić do:

  • spotkania uzgodnieniowego z obecnym Ministrem Spraw Wewnętrznych, które było publicznie deklarowane przez poprzednika,
  • wywołania spotkań z Parlamentarzystami w stolicy oraz lokalnych debatach na terenie całego Kraju,
  • zorganizaowania konferencji prasowych i poinformowania opinii publicznej o słuszności działań Federacji

W sytuacji braku konstruktywnej odpowiedzi ze strony rządowej wskazanym jest podjęcie ogólnopolskich działań o charakterze protestacyjnym.

Całość stanowiska w załączniku.


/red./

Załączniki

ZałącznikWielkość
Stanowisko FZZSM Wlkp. z dnia 12 marca 2013r.261.05 KB

NSZZPNSZZPP