Federacja Wlkp
Strona główna
piątek, 14 czerwiec, 2013 - 20:17
Mundurowi w całym kraju oflagują swoje jednostki
Wersja do wydrukuWersja PDF
fot.: NSZZFiPW

W dniu dzisiejszym Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych ogłosiła z dniem 17 czerwca 2013r. pierwszy etap akcji protestacyjnej polegający na oflagowaniu jednostek organizacyjnych oraz przeprowadzenia kampanii informacyjnej o przyczynach konfliktu oraz podejmowanych działaniach.

W komunikacie (załącznik 1) Federacja podaje jako główną przyczynę konfliktu uporczywy brak dialogu społecznego, co w ostatnich latach stało się już normą w wykonaniu kolejnych ministrów spraw wewnętrznych oraz ministrów sprawiedliwości.

Warto przypomnieć - podobnie jak przy wydłużeniu wieku emerytalnego - taktykę Rządu RP, polegającą na braku dialogu społecznego obserwowaliśmy przy zmianie emerytur mundurowych. Centrale związkowe w Komisji Trójstronnej również od wielu miesięcy przedstawiają taką samą postawę Premiera i podległych urzędników, czego efektem ma być możliwy strajk generalny we wrześniu br.

W celu uniknięcia fali protestów funkcjonariuszy Federacja wystosowała pismo do ministra Bartłomieja Sienkiewicza z ponowieniem prośby o pilne spotkanie z przestawicielami przeszło 200-tysięcznej grupy zawodowej służb mundurowych.

O dzałaniach będziemy informować na bieżąco.
 

/mg/

NSZZPNSZZPP