Federacja Wlkp
Strona główna
środa, 31 lipiec, 2013 - 20:25
Mundurowi będą w Sejmie. Zebranie Federacji Wlkp.

Wysłuchanie publiczne w sprawie projektu zmian warunków uposażenia funkcjonariuszy na zwolnieniach lekarskich jest niebywałą wręcz okazją do szerokiej dyskusji na temat celowości tych zmian. Wielkopolscy funkcjonariusze zamierzają licznie stawić się w Sejmie w dniu wysłuchania (27 sierpnia) licząc, że głos rozsądku dotrze wreszcie do polityków i wypełni lukę informacyjną, powstałą wskutek braku konsultacji środowiskowych na szczeblu ministerialnym.

Udział w wysłuchaniu zapowiada Wielkopolska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, której członkowie spotkali się wczoraj na terenie Aresztu Śledczego w Poznaniu. Związkowcy planują licznie stawić się w stolicy. Oprócz aktywnego udziału mundurowych w wysłuchaniu publicznym planują także przeprowadzenie szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej poprzez postawienie miasteczka ze stoiskami informacyjnymi przed budynkiem obrad. Nie wykluczona również jest forma pikiety, która w sposób głośny i wyraźny da się we znaki nieodpowiedzialnym decydentom, próbującym podnieść w ten sposób malejące słupki sondażowe.

Wielkopolanie w mundurach postanowili „zewrzeć szeregi” i doprowadzić do spotkania wojewódzkich szczebli federacyjnych celem koordynacji działań związanych z trwającym protestem. W tym celu wystosowali do Federacji centralnej pismo, w którym domagają się aktywnego udziału w głównym nurcie negocjacyjnym.

Dzień 27 sierpnia dniem ostatniej szansy! - taki slogan widnieje w nagłówku stanowiska Federacji wielkopolskiej. - Czekanie na protesty w dniu 11 września to ewidentny błąd, który może przynieść mundurowym więcej strat wizerunkowych (upolitycznienie protestu) niż korzyści. - czytamy w stanowisku.

Podczas zebrania zapadły konkretne decyzje o wzmożeniu działań protestacyjnych i informacyjnych. W najbliższym czasie odbędzie się kolejne zebranie, tym razem o charakterze organizacyjnym, związanym z datą 27-08-2013 r. Postanowiono również o solidarnym poparciu środowisk „cywilnych” podczas zapowiadanej fali protestów we wrześniu.

Najwyższy czas, aby wykorzystać powstałą okazję (w historii służb jest to pierwsze wysłuchanie publiczne w sprawach istotnych dla naszych środowisk zawodowych) i zaprotestować wspólnie i zdecydowanie! - apelują związkowcy zarówno do szeregowych funkcjonariuszy, jak i do naszych kolegów z Cenrali.
 

CZAS NIEEFEKTYWNYCH DZIAŁAŃ SIĘ SKOŃCZYŁ!!!
CZEKAMY NA KONKRETY!!!
DEKLARUJMY WSPARCIE DZIAŁAŃ PROTESTACYJNYCH FEDERACJI!!!

 

/mg/

Załączniki

ZałącznikWielkość
Stanowisko WFZZSM z dnia 30 lipca 2013r. [*.PDF]264.64 KB

NSZZPNSZZPP