Federacja Wlkp
Strona główna
niedziela, 6 październik, 2013 - 14:30
WFZZSM wnioskuje o raport o stanie zdrowia. Sprawozdanie z debaty nt. służby

Wielkopolska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystosowała do Przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych wniosek o dezyderat w sprawie opracowania raportu o stanie zdrowia funkcjonariuszy, który publikujemy na łamach naszej witryny. Jednocześnie zgodnie z zapowiedzią publikujemy również sprawozdanie z debaty „Służby mundurowe – zagrożenia i oczekiwania” z dnia 23 września 2013r.

Działania wielkopolskiej Federacji zmierzają do nakłonienia parlamentarzystów, by tworząc prawo pamiętali o oczywistej różnicy pomiędzy pełnieniem służby, a świadczeniem pracy. Tylko rzeczywiste dane w zakresie ilościowym oraz obiektywne dane o przyczynach zwolnień lekarskich funkcjonariuszy mogą być podstawą do poważnych i rozsądnych, a zarazem sprawiedliwych zmian warunków pełnienia służby przez 300 tysięczne środowisko ludzi, wykonujących swoje zawody z narażeniem życia.

Wyrażamy nadzieję, że nasza publikacja zostanie wykorzystana na najbliższym posiedzeniu podkomisji sejmowej, powołanej do rzetelnego opracowania zmian wynikających z rządowego projektu legislacyjnego. Posiedzenie podkomisji, na którym będą obecni również przedstawiciele Federacji, odbędzie się na terenie Sejmu w dniu 10 października 2013r.

/red./

Załączniki

NSZZPNSZZPP