Federacja Wlkp
Strona główna
wtorek, 18 luty, 2014 - 00:23
Premier jeździ po kraju. Czy zechce poważnie dyskutować?

Wielkopolska Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystosowała do Premiera RP Donalda Tuska zaproszenie do otwartej wymiany poglądów na temat coraz większych problemów, z jakimi muszą borykać się na codzień funkcjonariusze służb mundurowych naszego Regionu. Zaproszenie wpisuje się w publiczną deklarację Premiera dotyczącą bezpośrednich spotkań z Polakami.

Wyrażamy nadzieję, że będący na szczycie hierarchii podległości, najważniejszy człowiek w Państwie zechce wykazać „cywilną” odwagę i stanąć oko w oko z tymi, którzy codziennie, z narażeniem zdrowia i życia reprezentują władzę wykonawczą, nie wyłączając samego Premiera.

Dotychczas, w toku prac legislacyjnych środowisko mundurowe nie usłyszało żadnej poważnej i merytorycznej odpowiedzi na pytania zadane podczas wysłuchania publicznego w Sejmie, w dniu 27 sierpnia 2013r.

Wyrażamy nadzieję, że oprócz nieco zakurzonego już stwierdzenia, że chodzi o „zrównanie zasad odpłatności na zwolnieniach lekarskich z zasadami stosowanymi w systemie powszechnym”, które wydaje się być jedynym argumentem strony rządowej, usłyszymy tym razem prawdziwe powody i rzetelne argumenty, co uspokoi wzburzone obecnie środowisko służbowe.

Z troską pochylamy się nad licznymi obowiązkami i wyzwaniami, jakim musi sprostać Pan Premier, który jeździ po Kraju i rozmawia z jego mieszkańcami w celu polepszenia ich doli. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, i zarówno Pan Premier, jak i żaden z funkcjonariuszy ochraniających jego podróże nie zachoruje.

Obiecujemy nie stawiać pytania „jak żyć?”. Na dzień dzisiejszy i najbliższą przyszłość o wiele bardziej nurtująca jest odpowiedź na pytanie „Jak służyć, Panie Premierze?

 
Orginał zaproszenia w załączniku.

/red./
fot.: i.iplsc.com

Załączniki

ZałącznikWielkość
zaproszenie WFZZSM dla Premiera [PDF]408.93 KB

NSZZPNSZZPP