Federacja Wlkp
Strona główna
wtorek, 25 luty, 2014 - 15:08
95-lecie Służby Więziennej w Poznaniu.

Na historycznych deskach poznańskiej Opery w podniosłej i uroczystej atmosferze odbyły się w dniu 24 lutego 2014r. obchody Święta Służby Więziennej przypadającego w dniu 8 lutego na pamiątkę podpisania właśnie w tym dniu przez marszałka Józefa Piłsudskiego dekretu, który stał się zaczątkiem polskiego więziennictwa w niepodległej Polsce. Uroczystości poprzedziła Msza Św. w poznańskiej Katedrze, którą o godz. 9:30 odprawił ks. biskup Damian Bryl.

Gospodarzami uroczystości byli Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk. Grzegorz Federowicz oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW kol. Dariusz Grajczyński. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę – co zgodnie podkreślali gospodarze w swoich przemówieniach – na coraz lepszą współpracę strony służbowej i związkowej, które na niwie dialogu i wzajemnego poszanowania potrafią wykazać się wspólnymi sukcesami w poprawie warunków tej ciężkiej i nieraz nie docenianej służbie dla dobra wszystkich obywateli.

Przysłowiowa „wielkopolska gospodarność” przełożyła się w tym przypadku na nie spotykane gdzie indziej osiągnięcia, co zostało dostrzeżone przez zaproszonych na uroczystość licznych gości i znalazło odzwierciedlenie w ich przemówieniach.

Wielkopolską Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych reprezentowali koledzy ze wszystkich służb w niej zrzeszonych, dając wyraz mundurowej solidarności, a wręcz „braterstwa broni”, co leży u podstaw tak aktywnej działalności WFZZSM, nie znajdującej analogicznych odpowiedników w całym kraju.

 

Drogie Koleżanki i Koledzy!


Z okazji Waszego Święta, dziękując za możliwość wzięcia udziału w tej wspaniałej uroczystości, pragniemy jeszcze raz życzyć Wam przede wszystkim satysfakcji z ciężko wykonywanych obowiązków służbowych, które – ukryte przed społeczeństwem za murami zakładów penitencjarnych – pozostają niewidoczne dla społeczeństwa. Nie umniejsza to jednak, a wręcz przeciwnie: zwiększa nasz podziw i uznanie dla wszystkich Funkcjonariuszy Służby Więziennej. Serdeczne gratulacje!
 

Wielkopolska FZZ SM

NSZZPNSZZPP