Federacja Wlkp
Strona główna
środa, 1 luty, 2012 - 15:42
Mundurowi trzymają się razem! Nawet w sprawach indywidualnych.

   Do naszej Redakcji nadszedł list z podziękowaniami od jednego z członków organizacji związkowej wchodzącej w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Były funkcjonariusz wyraża w nim wdzięczność za okazaną pomoc w sprawie przeciwko dyskryminacyjnym działaniom Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który - jako organ administracji państwowej - zaaprobował nierówne traktowanie odchodzących na emeryturę poznańskich strażaków.

   Spontaniczna obecność na sali sądowej umundurowanych funkcjonariuszy pozostałych służb zrzeszonych w Federacji jest najlepszym dowodem na to, że Rząd RP potrafił w ciągu ostatnich lat dokonać - niebywałej w historii (!) - integracji poszczególnych członków różnych formacji przeciwko niebezpiecznym praktykom panującym w naszych służbach.

„... Zwłaszcza obecność przedstawicieli Federacji świadczy niezbicie, że w tych ciężkich czasach wszystkie służby mundurowe trzymają się razem, nawet w sprawach nie dotyczących spraw ogólnych, o które walczymy w obronie swoich praw do godności i poszanowania.” - pisze funkcjonariusz - „Jestem głęboko przekonany, że właśnie taka postawa jest milowym krokiem na drodze uzmysłowienia członkom związkowych organizacji mundurowych, że nasza Federacja jest silna i staje murem w obronie każdego funkcjonariusza, któremu dzieje się krzywda. Moim zdaniem dzisiejszy wyrok WSA powinien wreszcie uświadomić szeregowym i młodym członkom naszych organizacji, że Komendanci i ich radcy prawni nie mają monopolu na prawidłową wykładnię obowiązujących nas wszystkich przepisów prawa.” - dodaje.

   Podzielamy całkowicie pogląd wyrażony w liście, a przy okazji dodajemy, że należy spodziewać się ze strony wyższych przełożonych umocowanych politycznie przez rządzącą koalicję dalszych prób skłócenia między sobą środowiska mundurowych i osłabienia tym samym ruchu związkowego w ramach Federacji.

   Na szczęście powyższy przykład dobitnie świadczy, że takie działania tylko wzmacniają poczucie więzi i solidarności zawodowej.

Redakcja

(dane piszącego
tylko do wiadomości
Wlkp. FZZSM)

Całośc listu w załączniku
 

Załączniki

ZałącznikWielkość
Podziękowanie dla kolegów z Federacji [*.PDF]118.62 KB

NSZZPNSZZPP